Home BiznesAdministracja firmą i wdrażanie nowych standardów jakości
Administracja firmą i wdrażanie nowych standardów jakości

Administracja firmą i wdrażanie nowych standardów jakości

Egzystujemy w niesamowitych czasach, w jakim miejscu często okazuje się, iż wykształcenie wyższe w żadnym wypadku nie daje gwarancji na lepszą pracę. Ba! W komplecie nie daje zabezpieczeń na pracę jakąkolwiek. Jednakowoż każdy maturzysta z uporem fanatyka wybiera sobie uczelnię, by przez następnych parę lat czuć się jeszcze młodym, a dojrzałe życie odkładać na świętego przenigdy. Młodzi ludzie będąc pod wpływem filmów oraz seriali z Zachodu, niezwykle ochoczo wybierają studia na kierunkach związanych z prawem, mając nadzieję na pracę na kierowniczym stanowisku po zakończeniu studiów. Nikt ze studentów nie myśli o tym, że gdyby każdy wychowanek rozpoczął pracę w zarządzaniu, to w owym czasie mielibyśmy kraj pełen samych naczelników, na dodatek z wygórowanym ego i całkowitym brakiem charyzmy oraz poszanowania. Firmy administrowane przez takie osoby padałyby niesłychanie ekspresowo, albowiem zdolności sprawnego kierowania nie wolno się nauczyć na studiach – tutaj przyda się certika.pl – certyfikacja ISO 9001. To jest wewnętrzny talent, który ćwiczy się przez całe życie, a nie przez marne parę lat spędzonych na uczelni.

Uczelnie niezmiernie trafnie reklamują studia na takich biegach, obiecując że osoby o trafnych predyspozycjach będą zdołały pełnić wdzięczne funkcje menedżerskie. Wciąż wobec tego w naszym kraju kuleje mniemanie o dyspozycjach rozwoju na rynku pracy, jakie daje dyplom zakończenia studiów wyższych. Sztampowy dzień pracy właściciela dużej korporacji nie wygląda tak kolorowo jak się to ma prawo niektórym wydawać. Nie śpi on do oporu w przekonaniu, że przecież nikt go nie zwolni, jako że sam sobie jest szefem. Zarządzanie firmą potrzebuje ciężkiej pracy, a nie ma dyspozycje by to osiągnąć wstając z łóżka w południe.

Garnitur lub inne drogie ubrania są domena jedynie prezesów w istocie kolosalnych firm, w tych mniejszych menadżer przyzwoicie zarządzający będzie potrafił w odzieży roboczej wykonywać pracę fizycznie tak samo jak jego podwładni. Pracodawca nie wyczekuje z zegarkiem w dłoni na przerwę, on liczy na to, iż czas niemniej jednak nie zleci zbyt błyskawicznie i będzie miał szansę spożycia obiadu.

Dodaj komentarz