Home ZwierzętaAranż wnętrza – fachowi architekci wspomogą
Aranż wnętrza – fachowi architekci wspomogą

Aranż wnętrza – fachowi architekci wspomogą

Moda na fototapety przeminęła wraz z nadejściem przekonania, że klasycznie wyposażone wnętrze może posiadać jednolicie pomalowane ściany. Dziś jednak wielbiciele nietypowych wnętrz powrócili do lat 80-90 ubiegłego wieku żeby zaczerpnąć inspiracji oraz przywrócić fototapetom pozostałą młodość. To właśnie dzięki najnowocześniejszej technice materiał, z których egzekwowane są owe tapety jest odporny na wilgotność, plamy i ścieralność, dzięki czemu jest możliwe zakładanie ich na ściany nie jedynie w salonie czy sypialni, jednak też kuchni, łazience.

Dyspozycji druku zezwalają na modyfikowanie oraz dodawanie własnych wzorów, przez co możemy dowolnie, według swoich inklinacji skomponować tapetę na ścianę. Zróżnicowanie wzorów jaka pozostała wypuszczona na rynek powoduje, że miłośnicy orientalnych klimatów, podróżnicy oczekujący wprowadzić w swoje mieszkanie trochę życia czy nawet adoratorowie stylu retro, vintage są w stanie odszukać coś dla siebie – potwierdza to projektant wnętrz Warszawa. Fototapety zmieniają charakter wnętrza, nadają stylu, są ogólnodostępne, stanowią dziś zamiennik prostych tapet czy jednolitych farb.

Urządzając sypialnię często mamy śmiałość (dobierając kolorystykę) postawić na czerń, brąz, bordo czy fiolet. Nadzwyczajną uwagę poświęcamy nadrzędnemu elementowi, którym jest łóżko, najczęściej w kolorze ciemnego brązu. Dzieje się tak nie przypadkowo, albowiem brąz to właśnie kolor luksusu.

Drewniane, komfortowe łoże – to coś o czym w wielu przypadkach fantazjuje każdy z nas. Kolejnym aspektem, na który zwracamy uwagę jest kolor ścian. Wybieramy kolory ciemne, pragnąc zagwarantować sypialni niesztampowy, intymny wizerunek. Drzwi pokoju nie muszą odbiegać od tonacji kolorystycznej, która została już uprzednio narzucona, a ich fronty z całą pewnością będą dekoracją wnętrza domu. Nie małą rolę w tworzeniu klimatu spełnia też podłoga (najczęściej tworzona przez panele) i oświetlenie ścienne. Złączenie ciemnych ścian z mlecznymi kinkietami czy plafonami oraz meblami mogącymi zagościć w opisującej nas sypialni (komody, szafy, szafki nocne), powoduje, że prosty wystrój miejsca odpoczynku zmienia się w intrygującą, ekskluzywną oazę relaksu.

Opinie do artykułu

Dodaj komentarz