Home Zdrowie i UrodaAtuty dbania o paznokcie – gorąco zapraszamy na manicure!
Atuty dbania o paznokcie – gorąco zapraszamy na manicure!

Atuty dbania o paznokcie – gorąco zapraszamy na manicure!

Niestety wiele osób, również kobiet, jak oraz mężczyzn ma kłopot, by utrzymać swe stopy oraz paznokcie w oszałamiającej kondycji. Z tego też względu polecane będzie zastosowanie manikiuru japońskiego, jaki spowoduje, że staną się one mocniejsze i piękniejsze. Fachowo wykonany manicure japoński poprzedzony jest w pierwszej kolejności kąpielą zmiękczającą. Manicure japoński, mimo, że w Polsce od niedawna jest atrakcyjny to jednak liczy sobie niezmiernie długą, ponieważ ponad czterystuletnią tradycję.

Już od wielu wieków egzekwowały go po raz pierwszy gejsze oraz arystokratki japońskie, zaś dziś jest niezwykle ogólny w niemal wszystkich państwach świata. Jeżeli więc nasze paznokcie u stóp oraz rąk nie wyglądają zdrowo, odpowiednio jest go zastosować. Kompetentny przeprowadzony manikiur japoński musi pozostać poprzedzony zmiękczającą skórę kąpielą. Kolejną czynnością, jaką tutaj wykonujemy jest skrócenie paznokci oraz za pomocą patyczka pochodzącego z drzewa pomarańczowego odsuwamy istniejące oraz zalegające skórki.

W następnej kolejności na całe stopy nakładamy maść, jaka zawiera w sobie skupione składniki. Pomiędzy innymi należy tu obliczyć, substancje takie jak: keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka pochodząca z morza japońskiego. Prócz tego zawiera ona także wodę, a witaminy w niej zawarte upraszczają wchłanianie wszystkich substancji. Kolejno na stopy nakładamy puder i rozprowadzamy go polerką. Puder ten ma niezmiernie wiele zalet, przede wszystkim chroni składniki przed wypłukaniem, a także nadaje paznokciom ładny, rozkoszny i jedwabisty połysk. Blask utrzyma się, jeżeli wetrzemy w stopy po zabiegu oliwkę.

Zabieg ten nie jest wiec skomplikowany do wykonania oraz wolno zrealizować go w nieomalże każdym już gabinecie kosmetycznym – przetestuj propozycję na keratynowe prostowanie warszawa. Aby w pełni służył on stopom trzeba go powtarzać, co dwa bądź trzy tygodnie, oraz nie zapominać, by tydzień po takim zabiegu nie malować paznokci. Oprócz tego ważne jest, aby manikiur japoński nie był wykonany niedługo po zdjęciu sztucznych paznokci, jakie wykonujemy metodami: żelową oraz akrylową. Taki zabieg sprawia, że nasze stopy świetnie się prezentują a w głównej mierze są zdrowe.

Dodaj komentarz