Home BudownictwoBlachy dachowe w czasie remontu bądź budowy dachu
Blachy dachowe w czasie remontu bądź budowy dachu

Blachy dachowe w czasie remontu bądź budowy dachu

Na naszym rynku możemy wyróżnić następujące typy blach dachowych: schematyczne bądź też tak nazywane blachy dachowe śmiałej generacji, inaczej blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe stereotypowe odnajdują swoje przeznaczenie między innymi w egzekwowaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy również izolacji przeciwwilgociowych – sprawdź kosz rynnowy. Do produkcji pap szablonowych stosowany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budownicza o gramaturze 333g/m2 bądź 400g/m2. W zależności od rodzaju blachy dachowe od wierzchniej oraz dolnej strony pokryte są one drobno lub gruboziarnistą posypką. Pomimo tego, że na rynku odkrywają się obecnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe standardowe cieszą się gigantyczną renomą, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu powłok (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w różnych odcieniach; wodoszczelna kompozycja bitumiczna; osnowa; wodoodporna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa.

Różnica między tymi dwoma rodzajami dotyczy sposobu ich układania. Na dolnej domenie internetowej blachy dachowe zgrzewalnej ulokowana została poboczna warstwa asfaltu, jaka ma sprzyjać dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w czasie stapiania jej palnikiem gazowym. Żeby blacha służyła nam na dłużej wypada komponować ją zgodnie z pewnymi prawami występującymi w sztuce budowlanej i w trakcie służących warunków pogodowych. Punktem, jakie w największym stopniu narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Wypada tu szczególnie uważać na niedociągnięcia obróbek, aby w przyszłości wilgoć nie wywoływała zniszczeń oraz nie dostawała się do wnętrza mieszkania. Blacha stosowana do pokrywania dachów musi mieć jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań czy dziur.

Standardowe blachy dachowe przykleja się lepikiem bądź klejem na gorąco lub ewentualnie na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne natomiast przykleja się przy użyciu palników gazowych. Zasada układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum jaki się tam znajduje topi się, to naturalnie dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a jednocześnie w większości wypadków stosowanym jest zgrzewanie całej szerokości rolki i przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe mają tzw. zakład pod następny pas, który zazwyczaj ma szerokość od 8-10cm. Żeby blacha położona była szczelnie wypada zgrzewać ją na minimum 8cm na długości i 10cm na zwieńczeniach rolek. Aby zapobiec nadmiernemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być nazbyt długi.

Dodaj komentarz