Home Rozrywka i HobbyCiekawa alternatywa dla popularnego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz
Ciekawa alternatywa dla popularnego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Ciekawa alternatywa dla popularnego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Interesująca alternatywa dla znanego drinka Aperol Spritz, a więc Ramazzotti Spritz to opcja ochoczo dobierana przez mieszkańców Hiszpanii. Ramazzotti jest znacznie chętniej wybierany w Hiszpanii aniżeli wywodzący się z Italii Aperol. To wino musujące o oryginalnym posmaku i zapachu. Jest lżejsze, dlatego będzie smakować w gorące wakacje. Interesująca formuła jaką posiada ramazzotti opiera się na walorach smakowych hibiskusa oraz kwiatu pomarańczy.

Trzeba stwierdzić, że jest to oryginalne połączenie smaków. Napój ten wzorcowo zastąpi Aperol. Miłośnicy słodkich oraz musujących napojów na pewno nie będą zawiedzeni, kiedy go zasmakują. Elementy, jakie są konieczne do przygotowania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, róża chińska oraz lód. Przygotowanie nie jest trudne a także nie zabierze dużo czasu. Wystarczy do dużej szklanki dodać lodu. Należy pamiętać o tym, aby było go nad wyraz dużo. Następnie, jedną trzecią szklanki należy uzupełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki można dodać później ulubione wino musujące.

Finalnie, całość można udekorować kilkoma liściami mięty. Z tego względu docelowo smak jest tak bardzo odświeżający. Na tyle interesująca wariacja na temat popularnego drinka Aperol Spritz zasłużyła na docenienie. Nie jest aż tak sławna na kontynencie europejskim, lecz trzeba się spodziewać, że jej ranga wzrośnie. Nie jest dziwne, że została przedstawiona na stronie tematycznej o trunkach na całym świecie, jakim jest Tragos Del Mundo. Miłośnicy lekkich drinków bez wątpienia polubią tę propozycję.

Zwłaszcza kobiety, dla których liczy się to, aby posmakować czegoś delikatnego, a jednocześnie rześkiego. Ramazzotti Spritz to idealna propozycja na spotkanie w towarzystwie przyjaciółek lub na imprezę ze znajomymi w letni dzień. Pewne jest, że jeśli ktokolwiek raz posmakuje tego napoju, to będzie to robić o wiele częściej. Kiedy komukolwiek spodoba się ta propozycja smakowa, to może natychmiast zapoznać się z innymi, podobnymi.

Dodaj komentarz