Home Zdrowie i UrodaDzieci a warzywa i słuszna dieta
Dzieci a warzywa i słuszna dieta

Dzieci a warzywa i słuszna dieta

Od zawsze rozumie się samo przez się, iż dzieci bardzo niechętnie jedzą warzywa. Na słowo szpinak lub pietruszka krzywią się na ogół z niesmakiem. Entuzjastyczniej sięgają po mniej zdrowe słodycze. Wypada dołożyć wszelkich starań, aby przekonać dzieciaki do jedzenia warzyw. Warto, jak najwcześniej wpajać dobre nawyki, ponieważ zdrowa dieta ma gigantyczne znaczenie dla człowieka, szczególnie tak młodego. Dziecko w okresie rozwoju wybitnie potrzebuje wszystkich witamin, których skarbnicą są warzywa, a jakich nie uzyska z jedzenia słodyczy. Na początek, przyzwoicie by było, gdyby rodzice sami zaczęli jeść mnóstwo warzyw i pić soki warzywne lub też owocowe zamiast kawy bądź innych używek. Dziecko bierze przykład od najbliższych i przejmuje pewne przyzwyczajenia.

Oczywiście, powinno się również zagwarantować dziecku warzywa do jakiejkolwiek potrawy spożywanej w ciągu dnia. Mogą to być akcesoria do kanapek lub też surówka do obiadu, co poleca menu dla przedszkola. Jest także wiele przepisów, jakie zezwalają zamaskować warzywa w potrawie, tak, że dziecko nawet nie będzie miało świadomości, co zjadło. Dzieci coraz częściej korzystają z towarów oferowanych przez sklepiki szkolne. Rodzice, nie mając wolnego czasu, dają dzieciom ustaloną kwotę pieniędzy, zamiast przygotować drugie śniadanie w domu. Taka przykładowa mama niejednokrotnie napomina dziecko, by kupiło sobie coś zdrowego do jedzenia.

Nie ulega kwestii jednakże, że jak to u młodych ludzi, dziecko wybierze to, co najbardziej go skusi, nie bacząc na zagadnienia zdrowego odżywiania. Wynika stąd wniosek, że nie można tak znaczącej sprawy powierzać dziecku, a z drugiej kwestii rodzice nie zawsze są w stanie tego dopilnować. Trzeba przyjrzeć się od początku do końca temu, co proponują szkolne sklepiki. Dzieci z przyjemnością sięgają po artykuły takie jak chipsy czy napoje gazowane typu cola. Wiadomo, jak niezwykle niezdrowe są to towary oraz że w żaden sposób nie powinny uzupełniać diety dziecka. Wymagania w tej kwestii powinno się stawiać właścicielom sklepików szkolnych, by oferowali jedynie zdrową żywność. Należy nakłonić ich do sprzedawania większej ilości soków owocowych zamiast trunków gazowanych oraz owoców oraz jarzyn zamiast chipsów i dropsów.

Dodaj komentarz