Home Zdrowie i UrodaJak dbać o tężyznę fizyczną? Zastrzyki i pomoc medyczna
Jak dbać o tężyznę fizyczną? Zastrzyki i pomoc medyczna

Jak dbać o tężyznę fizyczną? Zastrzyki i pomoc medyczna

Wszystko nowoczesnych chorób można określić chorobami cywilizacyjnymi, jakkolwiek wielu również wolno samemu zapobiec w sposób nie wymagający nakładów finansowych, szczególnych, drogich oraz trudnych diet – po prostu racjonalnie się odżywiać oraz posiadać mnóstwo ruchu. Wysiłek fizyczny jeszcze nikomu nie zaszkodził, gdy spędzamy w pracy osiem godzin przy biurku, wręcz wskazane są przerwy w ciągu dnia na wykonanie kilku treningów fizycznych, by pobudzić nasz organizm. Sztuka lekarska zaleca jak najwięcej ruchu, nawet ludziom po ciężkich schorzeniach.

Współcześnie, pacjent jest ‚pionowany’ przeważnie kolejnego dnia po operacji – badania i obserwacje wykazały, że im wcześniej pacjent wstaje, chodzi, rusza się, tym szybciej do siebie dochodzi. Długotrwała rehabilitacja ‚na leżąco’ prowadzona jest wyłącznie w fenomenalnych przypadkach.

Nawet pacjenci po przeszczepach mają zalecone jak najwięcej ruchu. Aktywność fizyczna zezwala na dłuższe życie, na większą sprawność fizyczną i umysłową w późnej starości, tym samym na poprawniejsze zdrowie – przetestuj pomoc na leczenie barku osoczem. Treningi fizyczne obniżają ciśnienie krwi, regulują przemianę materii, chronią przed schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych, zapobiegają osteoporozie, redukują tłuszcz, innymi słowy masę ciała, wpływają na obniżenie ‚złego’ cholesterolu a wzrost wyśmienitego, poprawiają tolerancję glukozy. Jeżeli do wysiłku fizycznego dołożymy racjonalne jedzenie, odstąpimy z tłustych dań, nie będziemy jeść okazałych posiłków, a do powszedniego pożywienia dodamy owoce i warzywa, najpoprawniej w surowej postaci, pewnie zapobiegniemy wielu chorobom, tzw. cywilizacyjnym.

Pety, alkohol, brak ruchu to najwięksi wrogowie naszego dobrego samopoczucia. Każdy o tym wie, lecz nie każdy potrafi zmienić swoje życie na lepsze. Tak niewiele potrzeba, żeby na dłużej zachować sprawność i energię. A jesteśmy w stanie być pewni, że kilkadziesiąt lat takiego życia pozostawi tak znaczące zmiany w naszym organizmie, iż najpewniej najnowsza medycyna niedużo poradzi.

Dodaj komentarz