Home Dom i OgródJakim sposobem walczyć z upałem? Markizy wspomogą
Jakim sposobem walczyć z upałem? Markizy wspomogą

Jakim sposobem walczyć z upałem? Markizy wspomogą

Nadchodzi lato, a wraz z nim upały. Ogromne temperatury są nadzwyczaj uciążliwe przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek sprawia wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do doboru jest kompletna gama takich osłonowych żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Twórcy proponują także markizy indywidualne, fabrykowane na specjalne zamówienie. Bardzo dobre na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. Niestety w owym czasie w mieszkaniu jest nadzwyczaj ciemno. Innymi dodatkami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One również nie przepuszczają światła słonecznego, niemniej jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, w związku z tym oprócz tego nie przepuszczają gorącego powietrza.

To naturalnie dzięki temu w mieszkaniu nawet w trakcie upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane wolno czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego i lekkiego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Dawniej ciężkie, w dziwacznych odcieniach czerwieni i zieleni, dziś dostępne są w różnorodnych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak przyzwoicie jak markizy materiałowe. Do doboru jest kilka rodzajów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie czy też na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Można je nabyć w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, lecz bardziej efektowne są markizy podnoszone, wykonane na wyjątkowych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich należność obejmuje cenę mechanizmu, a też typu tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Istotne jest, żeby była porządnie wytrzymała na podnoszenie, w czasie którego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, więc dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich czy weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz