Home Zdrowie i UrodaKiedy tak właściwie masaż jest w zasadzie przydatny?
Kiedy tak właściwie masaż jest w zasadzie przydatny?

Kiedy tak właściwie masaż jest w zasadzie przydatny?

Jesteśmy w stanie wymienić niezmiernie dużo zalet masażu klasycznego. W głównej mierze delikatne ugniatanie ciała poprawia krążenie w tkankach. To naturalnie dzięki temu mięśnie są prawidłowiej dotlenione, a więc wydajniej pracują. Wszystkie obrzęki i napięcie znikają, a tym samym ustępuje ból. Zostaje także złuszczony naskórek, przez co wygląd prowadzonej przez nas skóry znacznie się poprawia. Oczywiście te wszystkie wyniki mają wybitnie pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Można więc pomyśleć, iż masaż to zabieg dobry dla każdego. Jednak istnieją ściśle wskazane kryteria, powstrzymujące wybór masażu jako terapii.

Wobec tego nie należy decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej porady lekarza. Tylko zawodowiec odpowiednio oceni stan stworzonego przez nas zdrowia. Na podstawie badania, medyk dobierze nam rodzaj masażu, na jaki musimy się zdecydować. Jeśli cierpimy na nadwagę albo żądamy rekonwalescencji, otrzymamy skierowanie na całkowity masaż dla kobiet w ciąży stargard. Ta metoda sprawdzi się również dla osób nadpobudliwych i dozgonnie spiętych.

W przypadku poważnych schorzeń, jak zaburzenia kaloryczne skóry, nerwobóle i zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. Wówczas profesjonalista zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Oprócz klasycznego gniecenia, zastosuje też maści, olejki oraz wibracje. Niekiedy tego zabiegi stosuje się także w gabinetach kosmetycznych. Znaczące jest, żeby powtórzyć zabieg co bynajmniej kilkakrotnie. Powinniśmy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy ma prawo osłabić całkowity rezultat terapii. W razie potrzeby, możemy także poprosić masażystę o kilka akcesoryjnych spotkań.

Jednak wyłącznie wówczas, kiedy skonstruowany przez nas stan na to zezwala. W razie naglącego przeziębienia, załamania kończyny albo wysokiego ciśnienia, powinniśmy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży też nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeżeli nasze trudności sprowadzają się do nikłych, nierozkosznych bólów mięśni i stawów, jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Od czasu do czasu wystarczy jedynie kilkuminutowe, rozkoszne ugniatanie bolącego karku, by pozbyć się napięcia z pełnego dnia.

Dodaj komentarz