Home Zdrowie i UrodaLeczenie uzależnień w toku terapii Gestalt, proponowane w gabinecie psychoterapeutki Moniki Dąbek
Leczenie uzależnień w toku terapii Gestalt, proponowane w gabinecie psychoterapeutki Moniki Dąbek

Leczenie uzależnień w toku terapii Gestalt, proponowane w gabinecie psychoterapeutki Moniki Dąbek

Terapeutka Monika Dąbek założyła specjalistyczny gabinet psychoterapii Gestalt w Kielcach. Prowadzi go ona po to, żeby pomagać zwalczyć ciężkie sytuacje życiowe osobom, które w nich pozostają. Jak sama mówi, psychoterapia kielce służy: otwieraniu się, twórczemu byciu, zrozumieniu oraz akceptacji. Klienci mogą dzięki temu odnaleźć drogę do swojej osobowości i mieć bardziej komfortowe życie.

Kluczowa jest tutaj ich samoświadomość. Jeżeli ktoś zechce się dowiedzieć dużo lub zapisać na terapię to może przesłać formularz ze strony internetowej lub zadzwonić do ekspertki.

Terapia przeznaczona jest do osób, zmagających się z: zaburzeniami zachowania oraz emocji, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami nerwicowymi. Mogą one liczyć na wsparcie w obrębie radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, problemami kryzysowymi, wypaleniem, niższą samooceną, czy żałobą. Jest ona także zalecana dla osób które odczuwają ciężkość w związku z objawami ze strony organizmu albo wówczas, gdy pacjent chciałby sobie radzić z traumatycznym wydarzeniem.

Podczas każdej psychoterapii metody pracy dostosowane są do danego pacjenta. Terapia Gestalt aktualnie traktowana jest za trzecią wśród głównych szkół psychologii, obok behawioryzmu oraz psychoanalizy. Akcentuje ona głównie podmiotowość klienta, jak i kwestię tego, czego może doświadczyć „tu i teraz”, w czasie kontaktu z psychoterapeutą.

Podstawy szkoły Gestalt mówią o tym, że zachowanie człowieka złożone jest z określonych całości, jakich właściwości nie można sprowadzić do sumy cech wyznaczonych elementów składowych. Znaczy to, że każdy ma pewien potencjał rozwoju, jak i możliwość pozytywnego zachowania się w otoczeniu, o ile tylko ma świadomość tego, co dzieje się w nim oraz w jego otoczeniu. Jego cierpienie psychiczne powstaje, gdy emocje, potrzeby, czy pragnienia pozostają poza obszarem jego świadomości. Z tego względu terapeutka koncentruje się na tym, żeby wyszukać sposób wejścia klienta w relację z bliskimi i sposoby uniknięcia relacji.

Dodaj komentarz