Home ZakupyNiedroga reklama – akcesoria od firm
Niedroga reklama – akcesoria od firm

Niedroga reklama – akcesoria od firm

W wielu przypadkach całkiem nie zauważamy, że w naszym ukochanym serialu czy też filmie, który naturalnie oglądamy, bohaterowie używają obliczonego modelu telefonu, popijają jeden gatunek herbaty bądź jeżdżą autami jednej marki. Kiedy jednak idziemy do sklepu wybierzemy ten sam telefon, jakim posługuje się doktor Lubicz lub ewentualnie tę samą herbatę, którą serwuje ludziom ojciec Mateusz. Taki zabieg wpływania na nasze selekcje konsumenckie nazywa się kryptoreklamą. Jest to nic innego, jak przedstawianie formułowanej marki, która w większości wypadków jest jednym ze sponsorów danej wytwórczości, na ekranie kinowym bądź telewizyjnym. Działanie takie wolno uznać za pewnego rodzaju manipulację.

W odróżnieniu od stereotypowej reklamy, której początek i koniec jest jawnie zaznaczony przez sygnał dźwiękowy czy też wizualny, kryptoreklama jest niejako przemycana do myśli odbiorcy. Ten z kolei nie zdaje sobie sprawy z tego, co nim kieruje podczas robienia zakupów oraz wybierania właśnie takich a nie innych artykułów. Należałoby w związku z tym w pewnych momentach głębiej zastanowić się nad tym tematem oraz kupić długopisy reklamowe z nadrukiem. Nikt z nas przecież nie chce być manipulowany, prawda? Sukces należytej reklamy polega na tym, że niesie ze sobą wiarygodną obietnicę. Pojawiające się w gazetach fotografie, czy spoty telewizyjne zdają się mówić, iż jeżeli zdecydujemy się na dany towar lub ewentualnie usługę, będziemy ładniejsze, bardziej interesujące bądź mąż będzie nas bardziej kochał.

Jak najbardziej taka sytuacja odnosi się w równym stopniu do kobiet, dzieci oraz mężczyzn. Każdy z nas chce być jakkolwiek perfekcyjny we wszystkich dziedzinach. Ulega więc prezentowanemu złudzeniu, iż dzięki najnowszemu modelowi telefonu komórkowego stanie się człowiekiem sukcesu lub że zyska grono innowacyjnych przyjaciół, jeśli będzie korzystał z stosownej sieci telefonicznej. Rzecz jasna obietnice te są niejednokrotnie bez pokrycia. Nasze powodzenie u płci przeciwnej może w pewnej mierze zależeć od tego, jak dbamy o stworzony przez nas wygląd. Na pewno nie zapewni nam go niemniej jednak używanie szamponu lub też mydła konkretnej marki. Nie oczekujmy wobec tego, że wraz z kupnem reklamowanego produktu nasze życie się zmieni. Warto zdawać sobie z tego sprawę i już od najmłodszych lat uczyć tego dzieci. To właśnie dzięki temu unikniemy rozczarowań.

Dodaj komentarz