Home NaukaObozy koncentracyjne – bestialskie pokłosie wojny
Obozy koncentracyjne – bestialskie pokłosie wojny

Obozy koncentracyjne – bestialskie pokłosie wojny

Początek dwudziestego wieku a też lata 40-ste i 50-te dały się we znaki wszystkim mieszkańcom świata, Mowa bezsprzecznie o dwóch wojnach ogólnoświatowych, które na zawsze odmieniły gatunek ludzki, generując przy tym duże cierpienie lub zostawiając po sobie zgliszcze i sterty zabitych ludzi. Największą tragedię przeżyli Żydzi, którzy szczególnie w trakcie II Wojny Światowej musieli radzić sobie z holokaustem oraz stratą bliskich, jacy na masową skalę ginęli w obozach koncentracyjnych. Wojna odbierała im wszystko – dobrobyt, rodziny, życie. Ocenia się, że w obozach koncentracyjnych w trakcie hitlerowskiej obławy na ten naród, w brutalny sposób (komory gazowe) poległo ponad 6 milionów Żydów.

Dziś w obozach koncentracyjnych na terenie Polski, Niemiec czy innych krajów organizuje się muzea, dni wspomnień i wszelkiego typu wystawy, To porządne miejsce, by zatrzymać się na chwile, celebrować pamięć wszystkich zabitych lub po prostu przestrzec obecną oraz kolejne generacje przed naturą ludzką, która potrafi być nieobliczalna. Wycieczki do takich miejsc to także pierwszorzędny sposób, aby naocznie zaznajomić wszelkie informacje o dramatach mających tam miejsce lub sposobie organizacji pracy i hitlerowskiej machiny wojennej, jaka zabijała niewinnych ludzi. Jeśli jednakże nie mamy możliwości osobistego udania się do muzeum zorganizowanego w dawnym obozie koncentracyjnym, właściwym rozwiązaniem jest wejście na witrynę internetową Stutthof, gdzie publikowane są przetestowane informacje o różnego rodzaju obozach, ich komendantach czy o wojnie. Tam też dowiemy się wielu nowinek, których nie sposób znaleźć w edukacyjnych podręcznikach od historii.

Witryna internetowa dedykowana jest nie jedynie historykom, jakkolwiek także uczniom oraz wszystkim, którzy pragną dowiedzieć się więcej na temat strasznych czasów holokaustu. Gigantyczne opisy obozów koncentracyjnych, holocaustu, zdarzeń zmieniających bieg wojny i historii. Warto zapoznać te wiadomości, aby wyrobić sobie dobrą opinię na temat holokaustu czy po prostu adekwatnie uczcić pamięć wszystkich martwych. Potraktujmy to również jako lekcje oraz przestrogę, by te straszne czasy przenigdy już nie powróciły.

Dodaj komentarz