Home UsługiObszywanie wykładziny – konieczność czy zbędny dodatek?
Obszywanie wykładziny – konieczność czy zbędny dodatek?

Obszywanie wykładziny – konieczność czy zbędny dodatek?

Kiedyś w czasach kiedy dywany były tworzone głównie ręcznie, a ich ceny były wysokie ozdobą ich końców były głównie frędzle. To jednak moda, która zniknęła już dawno temu, głównie ze względu na słabe walory estetyczne oraz problemy w czyszczeniu takich frędzli. Ich miejsce zajęło nowoczesne obszycie nitką lub włóczką, które zapewnia minimalistyczne wzornictwo i pozbawia uciążliwego problemu w jego sprzątaniu.
Kupując wykładzinę możemy wybrać model z gotowym obszyciem lub postawić na własną inwencję twórczą i zlecić wykończenie specjalistycznej firmie. Zdecydowanie polecam to drugie rozwiązanie gdyż mamy pełną kontrolę nad wyborem, a przez to otrzymujemy sposobność otrzymania wymarzonego dla nas wizerunku.
W Polsce istnieje dużo firm, które specjalizują się obszywaniem dywanów i nakładek, którym warto oddać swój dywan. Taką firmą jest obszywanie dywanów Słupsk.
Dobrze zrobione obszycie potrafi ożywić kolorystycznie każdy dywan przez co w sposób wydatny podnieść jego atrakcyjność.
Obszywanie dywanów czy nakładek schodowych to jednak nie tylko elementy estetyczne, ale także ochrona przed mechanicznym zużyciem się materiału, co może uchronić przed niepożądanymi kosztami wymiany go na nowy lub w bardziej optymistycznym wypadku obcięcia zniszczonego materiału. Według mnie obszywane dywany prezentują się w większości przypadków z pewnością ciekawiej co jest przecież rzeczą pożądaną przez każdego, dlatego warto zainwestować w taki luksus dla swojego dywanu i cieszyć się pięknym wyglądem za niewielką cenę gdyż całościowo usługa tego typu nie wypada drogo o ile nie zaczniemy obszywać dywanów w ilościach hurtowych.

Obszycie można wykonać niemal w każdym rodzaju dywanu, nawet tych owalnych czy powycinanych w niestandardowe kształty. Polecam również wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenie nakładki schodowe czy dywaniki do samochodu. Świetnym czynnikiem dekorującym mieszkania są też obszyte paski wykładzinowe przyklejone do dolnej części ściany zastępując typowej listwy.
Podsumowując obszywanie niesie za sobą wiele korzyści przede wszystkim w czynniku praktycznym oraz wizualnym, choć dla niektórych jest z pewnością tylko nieobowiązkowym dodatkiem.

Dodaj komentarz