Home Sport i TurystykaOdpoczynek w górach – w jakim miejscu zająć nocleg?
Odpoczynek w górach – w jakim miejscu zająć nocleg?

Odpoczynek w górach – w jakim miejscu zająć nocleg?

Jadąc w góry mamy dużo możliwości nocowania. Rzecz jasna, gdy chcemy być blisko natury oraz gdy to ona jest naszym głównym zainteresowaniem, jesteśmy w stanie wybrać namiot, ale musimy się liczyć z tym, iż będziemy musieli rozbić go na polu namiotowym czy też kempingowym lub ewentualnie poszukać punktu oddalonego od szlaku i poza terenem chronionym. To nie zawsze jest łatwe. Musimy również pamiętać, by w pobliżu lasu nie rozpalać ognisk. Namiot jest to więc sposób nocowania dla oryginalnych entuzjastów przyrody. Mamy prawo też wybrać schronisko. Jednak musimy się liczyć, iż i tam nie będziemy posiadać komfortu. Najważniejszym rozwiązaniem wydaje się hotel czy też pensjonat położony w pobliżu. Zapewniają nam wygodę i dają możliwość umycia się i posilenia w niezmiernie dobrych warunkach.

W hotelu będziemy mieć prywatną łazienkę, a śniadanie, obiad lub kolacje zjemy w restauracji hotelowej. Nie będziemy musi martwić się o nic, ponieważ nawet pokojówka posprząta w naszym pokoju. Jest to ogromna wygoda, kiedy wybraliśmy się na wakacje z dziećmi. Wielokrotnie wybierając Wolne pokoje Kościelisko wybieramy najtańszą ofertę. Niemniej jednak noc w hotelu jest droga, szczególnie gdy wybieramy się do większego uzdrowiska czy też miasta. Niemniej jednak nie zawsze tak musi być. Noc w górskim hotelu może być równie tania co w pensjonacie a standard obiektu jest o wiele wyższy.

Sposobem są w stanie być na to zakupy grupowe. Cena proponowana w zakupach grupowych przez sprzedawców jest o dużo niższa, ponieważ wykupują oni znacznie większą ilość noclegów od posiadaczy hoteli po znacznie niższej cenie. Bywa, iż możemy nocleg świetnym paru gwiazdkowym hotelu w górach spędzić za ponad 50% taniej niż jakbyśmy sami wynajmowali bezpośrednio od właściciela pokój. Jest to w samej rzeczy nieposzlakowany sposób na obniżenie rachunku za nocleg, nie tracąc równolegle na jakości obsługi. Mimo to zaraz po wykupieniu noclegu musimy zatelefonować do hotelu oraz zarezerwować pokój, ponieważ ma prawo się okazać, iż w terminie, w którym chcielibyśmy pojechać nie ma już wolnych miejsc. Tak może się zdarzyć, jednakowoż pamiętajmy, iż nasz „bilety” będą istotne jeszcze parę miesięcy.

Dodaj komentarz