Home BiznesPerfekcyjny pracobiorca przydatny od zaraz – rekrutacja
Perfekcyjny pracobiorca przydatny od zaraz – rekrutacja

Perfekcyjny pracobiorca przydatny od zaraz – rekrutacja

Nie jedynie osoby, które nie mają stałego zatrudnienia otwarcie krytykują sytuację na rynku pracy. Z bieżącego stanu rzeczy usatysfakcjonowani nie są też sami przedsiębiorcy, którzy chcą tworzyć ponadprogramowe miejsca pracy. Jeżeli w związku z tym są posady i kandydaci, to dlaczego tak trudno jest dojść do porozumienia? Kłopot tkwi w tym, że pretendenci nie mają niezbędnego do pracy doświadczenia. Pretendent z samymi jedynie kwalifikacjami jest dla przyszłego pracodawcy jak kot w worku. Może sprawić się w nowej roli, ale takie samo jest także prawdopodobieństwo, że przyniesie firmie straty. Zamiast w następstwie tego ryzykować, pracodawcy wypatrują kandydatów z bogatym doświadczeniem i tutaj koło się zamyka. W poszukiwaniach pomagają firmom nagminnie fachowcy, a doradztwo osobowe cieszy się coraz to większą popularnością. Zresztą nie ma w tym nic niepokojącego. Fachowcy nie wyłącznie przeprowadzają rekrutację, jednak też potrafią skłonić tych perfekcyjnych pracowników do zmiany miejsca pracy – wypróbuj rekrutacja it kraków. W dodatku dają także kilkumiesięczną gwarancję na oferowanego przez siebie kandydata. Nie jedynie kandydaci do pracy są coraz to bardziej sfrustrowani. Coraz częściej też i przedsiębiorcy mają problem ze znalezieniem słusznego pracownika dla swojej firmy.

Mimo pozorom nie jest to w żadnym wypadku łatwe. Stworzenie śmiałej posady wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego przedsiębiorcy boją się ryzykować i zatrudniać pracobiorców bez doświadczenia. Żeby odnaleźć naprawdę słusznego pracownika, korzysta się już nawet z fachowych rad zawodowców od rynku pracy.

Doradztwo osobowe ma przed sobą przyszłość, a head hunterzy, zdobywając najlepszych pracowników z branży, są w stanie znacznie poprawić pozycję firmy, dla której pracują. Jednakże nie tylko przechwytywaniem najzdolniejszych absorbują się fachowi doradcy. Do obrębu ich obowiązków należy również przeprowadzanie rekrutacji na różne stanowiska. Jest żmudne i czasochłonne zadanie. Nie dość, że ustalić trzeba profil należytego kandydata, to też należy zamieszczać w przeróżnych miejscach ogłoszenia, przejrzeć setki CV i wreszcie przeprowadzić inauguracyjne rozmowy, nim perfekcyjnych kandydatów przedstawi się przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz