Home Zdrowie i UrodaPięć kroków do wychowania dziecka silnego psychicznie
Pięć kroków do wychowania dziecka silnego psychicznie

Pięć kroków do wychowania dziecka silnego psychicznie

Umysł jest potężnym mięśniem, który potrzebuje ciągłego treningu, aby osiągnąć wszystkie nasze życiowe cele. A może tym bardziej, gdy mówimy o wychowaniu dzieci, ponieważ wyzwaniem nie jest tylko to, abyśmy dorośli pozostali silni emocjonalnie i fizycznie, ale żeby udało nam się zapewnić dzieciom niezbędne narzędzia, aby już od najmłodszych lat zaczęły się rozwijać. najlepsza mentalna wersja siebie. A dziś zresztą w szybszym tempie, pełnym ciągłych i szybkich zmian, które wymagają szybszych i skuteczniejszych działań.

Kiedy więc dzieci zaczną celowo komunikować się, zwykle w wieku od trzech do sześciu lat, powinny zacząć dbać o swoje zdrowie psychiczne i rozpoznawać swoje reakcje i emocje. Dla Amy Morin, psychologa i terapeutki rodzinnego, specjalistki ds. siły psychicznej i uznanej na całym świecie książki „13 rzeczy, których ludzie silni psychicznie nie robią, kluczem do wychowywania dzieci silnych psychicznie jest, w skrócie, te pięć rzeczy:

Ustaw opiekę nad umysłem jako priorytet

Trening mentalny jest kluczem do osiągnięcia celów – nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Tak jak mówimy naszym dzieciom, kiedy trzeba wziąć prysznic, ubrać się i umyć zęby, psycholog zaleca poświęcenie czasu na trening hartu ducha. Jak? Praktykowanie wdzięczności w gronie rodziny lub skupienie się na chwili obecnej, bez stresu, to pierwszy krok, a także wiedza, kiedy należy udać się do psychologa. kliknij i zobacz

Ponadto, według Morina, pamiętanie o tych środkach ostrożności przez cały czas jest dużym krokiem w kierunku poprawy samodyscypliny, opóźnionej gratyfikacji, zwinności i wytrwałości. Trening mentalny pomaga dzieciom uwewnętrznić te cechy od najmłodszych lat, tak aby same mogły lepiej ich doświadczyć dla własnych celów w przyszłości.

Zawsze mów o uczuciach i werbalizuj to słowo

To najważniejszy punkt, ponieważ jest najskuteczniejszy, jeśli chodzi o zdobywanie siły psychicznej, ale jest też chyba najbardziej złożony ze wszystkich. Oprócz słów „zły”, „szczęśliwy” lub „podekscytowany” ekspert twierdzi, że większość rodziców rzadko używa słowa „uczucia”, a zatem dzieci nie uczą się ich rozpoznawać ani nie nabywają umiejętności niezbędnych do stawienia im czoła.

Mówienie o tym, w jaki sposób ich emocje są zaangażowane w ich decyzje i uczenie ich proaktywnego radzenia sobie z nimi w zdrowy sposób, ma kluczowe znaczenie w radzeniu sobie z codziennymi konfliktami” – podkreśla.

Zaangażuj ją w rozwiązywanie niektórych problemów, aby zbudować większą siłę psychiczną jako rodzina

Wszyscy potrzebujemy w życiu siły psychicznej, więc musimy pozwolić dziecku doświadczać niektórych problemów rodzinnych, w które może być zaangażowane, aby pomóc je rozwiązać. Jest to jedna z najlepszych strategii dla każdego – nie tylko dla dzieci – aby stać się silniejszym i przekształcić ewentualne błędy w chwile nauczania i uczenia się.

Istnieje wiele ankiet, które pokazują, że 60% studentów twierdzi, że byli przygotowani do college’u akademicko, ale nie emocjonalnie. Ponadto, zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2015 r. przez Centre for Collegiate Mental Health (CCMH), coraz więcej studentów szuka leczenia lęku lub depresji. To niepokojące dane, które pokazują, jak ważne jest budowanie siły psychicznej zarówno w rodzinie, jak iw szkole.

Naucz ją myśleć realistycznie

Kiedy twoje dziecko wyraża wątpliwości, komentuje, na przykład: „Nie mogę mówić publicznie w klasie”, wyraża nadmierne poczucie winy, mówi katastrofalnie lub ma bardzo negatywne myśli, jedną ze strategii jest nauczenie go innego myślenia. nie tak dramatycznie. Jak?

Amy Morin mówi, że powinniśmy mu wyjaśnić, że jego myśli nie zawsze są prawdziwe i udowodnić, że jego mózg się myli: „Pokaż dziecku, że nie zawsze słuchasz swojego mózgu, co również mówi [twojemu mózgowi], spokojnie, różne rzeczy jak „dzisiaj spróbuję przemawiać publicznie i odniosę sukces””. W ten sposób przekazujesz ideę, że nic nie jest statyczne, że wszystko z intencją zawsze może się zmieniać i zmieniać.

Bądź wzorem do naśladowania w podejmowaniu pozytywnych działań

Dziecko musi wiedzieć, że może czasem działać wbrew swoim uczuciom, ale oczywiście bez ich pomijania. W rzeczywistości jej zachowanie może zmienić jej własne uczucia – a jeśli na przykład miała zły dzień w szkole, zawsze możesz zrobić coś, co sprawi, że poczuje się dużo lepiej i odwróci uwagę.

Tak jak w poprzednim punkcie, kluczem jest próba bycia dobrym przykładem do naśladowania i pokazania dziecku, że czasami możemy działać wbrew własnym uczuciom, jakkolwiek nieprzyjemne mogą być.

 

Dodaj komentarz