Home Zdrowie i UrodaProducenci kawy z całego świata – z jakiego powodu pijemy różnorodne kawy?
Producenci kawy z całego świata – z jakiego powodu pijemy różnorodne kawy?

Producenci kawy z całego świata – z jakiego powodu pijemy różnorodne kawy?

Kawa wytwarzana oraz w głównej mierze hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby dopuszczalne było wyprodukowanie ziaren kawy w miejscu, w którym chcemy założyć plantację ma obowiązek być słusznie ciepło, musi być trafna wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji. Znikome ilości w Afryce. Bezsprzecznie do najogromniejszych producentów zalicza się Brazylię. Stamtąd na rynek ogólnoświatowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to de facto nadzwyczaj dużo. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wymiarów fabrykantem jest Wietnam a niebawem za nim plasuje się Indonezja. I to właśnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Dużo osób kupując w punktach sprzedaży kawę zwraca uwagę na to skąd wywodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To oczywiście rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe zyski. A hodowla kawy pod żadnym pozorem nie jest rzeczą prostą, zobacz kawa ziarnista Brazylia. Każdy pasjonat tego błyskotliwego napoju powinien to wiedzieć.

Niezwykle dużo osób twierdzi – czasem nieco przekornie, iż żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa obejmuje kofeinę wobec tego rzeczywiście pobudza nas do życia, powoduje, że organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma wiele pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, że sprawia ona, że nasza pamięć jest poprawniejsza, sądzimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wypicie filiżanki kawy poprawia naszą przejrzystą koncentrację. Wobec tego także czasem w ciągu dnia musimy taką właśnie kawę wypić.

Musimy niemniej jednak uważać na jej ilość. Nie możemy pić zanadto dużo kawy. Musimy tego pilnować. Znakomitą ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to skonstruowany przez nas organizm i przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą również, iż regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na co poniektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. Niejednokrotnie możemy również odnotować, że po napiciu się kawy – dosyć mocnej znikają bóle, a w zasadzie ból głowy. W pewnych sytuacjach właśnie kawa działa prawidłowiej oraz prędzej aniżeli leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, jaka zawarta jest w tym napoju.

Dodaj komentarz