Home Zdrowie i UrodaPsychoterapia – kiedy przydatna jest pomoc profesjonalisty
Psychoterapia – kiedy przydatna jest pomoc profesjonalisty

Psychoterapia – kiedy przydatna jest pomoc profesjonalisty

Pośród wielu lekarzy jacy pracują aktualnie na stworzonym przez nas rynku medycznym i jacy powinni nam służyć oraz pomagać, niezwykle istotną acz niedocenianą rolę pełnią psychiatrzy. Niestety nie jednoczą się oni odpowiednio, a udanie się do takiego specjalisty graniczy z cudem, jeśli chodzi o wolę człowieka. W aktualnych czasach w polskim społeczeństwie panuje przekonanie, że psychiatra powinien zajmować się tylko ludźmi wybitnie chorymi, którzy cierpią na ostre zakłócenia osobowości. Z reguły choroba psychiczna kojarzy się z dużą marginalizacją oraz wykluczeniem społecznym.

Większość ludzi kojarzy zaburzenia psychiczne z niesłychanie poważnymi schorzeniami, które wymagają hospitalizacji w zakładzie zamkniętym. Tymczasem okazuje się, że coraz to więcej osób cierpi na różnorodnego rodzaju dokuczliwości, które wymagają pomocy specjalistów takich jak psycholog lub ewentualnie psychiatra – psychoterapia Katowice. O ile jednak pomoc psychologa oraz sesje u tego terapeuty stają się w minionym czasie modne, o tyle psychiatry ludzie najzwyczajniej w świecie się boją. Często nie zdają sobie sprawy z tego, iż w wielu przypadkach to właśnie on może bardziej pomóc. Większość osób uważa, iż pomoc psychiatryczna jest potrzebna jedynie wtedy, kiedy psychoterapia zawodzi.

Tymczasem okazuje się, iż w wielu przypadkach najlepsze wyniki zapewnia równolegle pomoc psychoterapeuty oraz psychiatry. Tutaj wypada jednak uściślić, czym obie te osoby się absorbują. Psychiatra to najzwyczajniej w świecie lekarz, jaki likwiduje komplikacje medyczne. To właśnie ten ekspert ma prawo do przepisywania leków przeciwdepresyjnych czy innych, jakie pomagają złagodzić objawy wielu chorób psychicznych bądź też całkiem te choroby wyleczyć. Psychoterapeuta bądź psycholog z kolei dopomaga pacjentom w całkiem inny sposób. Spotyka się z nimi na sesjach, rozmawia oraz stara się im pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości, nabraniu pewności siebie czy chęci do życia. Specjalista umysłu ludzkiego bierze tutaj pod uwagę także takie czynniki, jak na przykład sytuacja rodzinna czy środowiskowa i oddziaływanie wydarzeń z przeszłości. Tak więc widać gruntownie, iż psychiatra i psychoterapeuta powinni ze sobą współpracować.

Opinie do artykułu

  1. Szukasz pomocy psychologa dla swojego dziecka? Sprawdź nieustraszone.eu – zajęcia dla dzieci gdańsk. Czym się wyróżniamy? Nasz zespół to fachowcy z zakresu psychologii. Poza tym możemy pochwalić się bardzo urozmaiconą ofertą przeznaczoną dla ludzi w różnym wieku. Bardzo często zgłaszają się do nas między innymi dziewczyny mające kilkanaście lat. Organizujemy rozmaite warsztaty, które pozwalają poprawić poziom ich samooceny, który jest oczywiście bardzo ważny.

Dodaj komentarz