Home Zdrowie i UrodaReguły zdrowego odżywiania – poznaj je i żyj zdrowo
Reguły zdrowego odżywiania – poznaj je i żyj zdrowo

Reguły zdrowego odżywiania – poznaj je i żyj zdrowo

Dorodne odżywianie jest wybitnie ważne dla organizmu człowieka, bo następstwem jest pełnia sił i energii przez cały dzień. Żeby mieć pewne zasady których warto się trzymać przez jakiś czas trzeba przyjąć model żywieniowy jaki ma własną historię oraz jest propagowany wśród ludzi. Mowa tu o piramidzie żywieniowej jaką zna coraz więcej osób. W szczególe obrazek ten wisi w wielu gabinetach lekarskich, dietetycznych, a też dzieci oraz młodzież uczą się o tym w szkole. Artykuły podzielone zostały na grupy i w piramidzie absorbują odpowiednie miejsce. Na samym dole odnajdują się materiały żywnościowe skrobiowe.

Kwalifikuje się do nich wszystkiego typu kaszę, ryż, makaron, produkty mączne, ziemniaki a także pieczywo takie jak chleb lub bułki. Tak naprawdę artykuły te to podwalina każdego żywienia, przede wszystkim porannego bowiem dają najwięcej energii. Istotne jest też to co do nich zostaje dołączone – wypróbuj też nawadnianie organizmu. Segment wyżej znajdują się warzywa które można jadać pieczone, pichcone, smażone lub surowe. Są one fundamentem diety dla jakiejkolwiek osoby ponieważ warzywa obejmują szereg różnorodnych składników mineralnych i witamin. Kolejna grupą która można wyróżnić są owoce i bakalie.

Przystają do nich owoce krajowe, egzotyczne a też orzechy, rodzynki, pestki i jadalne nasiona. Służą bardzo dobrze jako przekąska jakkolwiek również dodatek do potraw. Kiedy tak właściwie są suszone wtenczas robi się z nich musli. Na czwartym miejscu piramidy odnajdują się artykuły mleczne. Podwaliną jest tu mleko, lecz zalecane są też kefiry, jogurty, maślanka czy produkty z mleka takie jak sery. Oczko wyżej stanowią towary mięsne, ryby i jaja. Spożywane są wedle gustów ponieważ nie wszyscy je uwielbiają. Jeżeli gra toczy się o zdrowe odżywianie to mają znaczną ilość białka, żelaza a też tłuszczów omega. Na szóstej pozycji w piramidzie pomieszczone są oleje oraz margaryny które służą do smarowania pieczywa i smażenia oraz pieczenia potraw. Na samej górze tudzież znajdują się słodycze.

Dodaj komentarz