Home TransportSamolot versus auto – co lepsze?
Samolot versus auto – co lepsze?

Samolot versus auto – co lepsze?

Niedrogie linie lotnicze zyskają w ostatnim czasie coraz większą popularność. Trudno się temu faktowi zdumiewać, skoro proponują względnie tanie i przydatne połączenia między najogromniejszymi miastami Europy. Jednakże należy również pamiętać o tym, że często lotniska obsługujące niedrogich przewoźników nie są tymi samymi, które obsługują loty kontynentalne. Przeważnie są to mniejsze lotniska, które od miasta są w stanie być oddalone nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Przykładem może tutaj być Barcelona. Samoloty zwykłych linii lotniczych lądują oraz startują tutaj z lotniska niemal w granicach miasta, z kolei tanimi liniami lotniczymi trafić można do położonej o godzinę drogi samochodem. Nie stanowi to jednakże kłopotu, bowiem wszelkie te lotniska mają fenomenalne połączenia autokarowe, a wielokrotnie i kolejowe z nadrzędnymi miastami. Poza tym połączenia niedrogich linii lotniczych są o wiele bardziej częste niż innych przewoźników.

To sprawia, iż najzwyczajniej w świecie należałoby korzystać z profesjonalnych usług tańszych korporacji lotniczych i niskim kosztem zwiedzać świat, zostawiając auto na przykład na parking lotnisko Rębiechowo. Ludzie jeździli od wieków. To na czym najbardziej zależy człowiekowi w czasie przemieszczania, to prędki czas podróży i bezpieczeństwo. Samolot to jest właśnie taki środek przewozu, jaki niezwykle szybko przetransportuje nas z odległych od siebie miejsc. W porównaniu z pojazdem, pociągiem bądź statkiem podróż aeroplanem trwa kilka, a nawet kilkanaście rasy krócej. Samolot, mimo katastrof jest również dość bezpiecznym środkiem transportu.

Nic wobec tego niepokojącego, iż w dzisiejszych czasach, w jakim miejscu podróże wpisane są w życie nowoczesnego człowieka, coraz więcej ludzi korzysta z linii lotniczych. To kłopotliwe tak podróż nie jest nazbyt tania. Dla przykładu za lot z Krakowa do Londynu należy zapłacić około 300 zł, a do Chicago ponad 2000 zł. Nie każdego stać na takie koszty. Samolotem można także latać po kraju, bowiem wiadomo jak uciążliwa oraz długa jest podróż pojazdem lub pociągiem. Niestety latanie samolotem kosztuje kilkakrotnie drożej niż szablonowe środki transportu. Linie lotnicze widząc tę barierę pieniężną, proponują tanie ceny lotów.

Dodaj komentarz