Home Rozrywka i HobbySkoki spadochronowe i instruktaże AFF – tandem lub solo?
Skoki spadochronowe i instruktaże AFF – tandem lub solo?

Skoki spadochronowe i instruktaże AFF – tandem lub solo?

Całość szkolenia nie polega na samym skakaniu, nie jest tutaj przekazywana tylko wiedza praktyczna. Szkolenie obejmuje mnóstwo torii, na której oparte są skoki spadochronowe – przetestuj SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Wszelkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a również 4 tysięcy metrów nad poziomem morza, z jakiej dopełniane są skoki z samolotu. Spadochron, jaki jest tutaj używany nosi nazwę fruwające skrzydło, a oznacza to, iż otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z aeroplanu. Nie są to skoki w tandemie, w następstwie tego asekuracja od samego początku jest niezmiernie ważna. Z reguły czas luźnego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Całe szkolenie AFF mieści siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już asekurowany przez dwóch innych instruktorów. Kiedy tak właściwie dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już jedynie jeden instruktor.

Wszystkie czynności ze strony trenerów są wykonywane niezwykle pieczołowicie, z najogromniejszą dbałością o bezpieczeństwo ucznia oraz solidne przygotowanie. Cena kursu kontrolowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, który go prowadzi, około parę tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże zapewnia zarówno kurs praktyczny, jak oraz teoretyczny, w których to zawarte jest też istotne zaznajomienie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Niezwykle ważną częścią jest też istotne wyjaśnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, jakie inicjują zapasowy spadochron, którego system koordynacji nazywany jest Cypres i umożliwia on kompletną kontrolę parametrów lotu skoczka oraz otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym czasie w wypadku, kiedy kluczowy spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie jedynie olbrzymia przyjemność, ale również kolosalna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia również gruntownie technologię lądowania na czaszy spadochronu, a także całego lotu, co jest niesłychanie istotne dla osób oryginalnych, jak oraz tych, jakie pragną kontynuować w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz