Home Rozrywka i HobbyŚmiech to zdrowie – wypróbuj, gdzie odszukać komiczne materiały
Śmiech to zdrowie – wypróbuj, gdzie odszukać komiczne materiały

Śmiech to zdrowie – wypróbuj, gdzie odszukać komiczne materiały

Jakikolwiek niewymuszony atak śmiechu – o co nie jest trudno, wyzwala w organizmie ludzkim endorfiny, nazywane hormonem powodzenia, należytego nastroju. Medycy już dawno temu poświadczyli, iż osoby pogodne, z poczuciem samopoczucia oraz dystansem do siebie i swojej choroby są podatniejsi na leczenie i szybciej dochodzą do zdrowia, aniżeli osoby, które nie umieją się śmiać. Przy każdej dawce śmiechu, nasz mózg pomniejsza wydzielanie kortyzolu i adrenaliny, jakie są oznaczane neurohormonami stresu. Śmiech sprawia powiększenie produkcji białych krwinek, które są naturalnymi zabójcami komórek nowotworowych. Śmiech jest niezmiernie przydatny w leczeniu AIDS.

Stworzony przez nas organizm ludzki wydziela immunoglobulinę A, jaka jest odpowiedzialna za nasz układ odpornościowy. Godzina należytego humoru jest dla nas najlepszym lekarstwem na wiele niedogodności. Łapiemy psychiczną równowagę, nawet, kiedy dzień nie był dla nas najłatwiejszy. Z powyższego dostrzega się, że musimy śmiać się jak najwięcej, jak zazwyczaj. W miarę dorastania, to smutne, śmiejemy się coraz mniej oraz rzadziej. Dzieci śmieją się mniej więcej 400 razy w ciągu dnia – dorośli jedynie kilkanaście. Na świecie działa paręset warsztatów terapeutycznych, których jedynym zadaniem jest wywoływanie u ludzi pokładów śmiechu oraz ewoluowanie nastroju i humoru.Początki zajęć nie są najłatwiejsze – przymuszenie ludzi do szczęśliwego, spontanicznego śmiechu nie jest rzeczą łatwą, jednak biegły terapeuta poradzi sobie z tym bez trudu.

Kilkanaście zgromadzonych w jednej sali osób, z których każda ma jakiś własny kłopot blokujący poprawny nastrój, musi zacząć ze sobą współdziałać, tak, żeby rozśmieszyć pozostałych – tu pomoże serwis internetowy influencerki. Z reguły, terapeuta proponuje na początek robienie różnych ekstrawaganckich min, gestów, wydawania odgłosów, wymyślnych ruchów, skakania, innymi słowy czegoś, co rozśmieszy innych.Przymuszone, sztuczne ruchy, gesty są na początku uciążliwe – w warsztatach uczestniczą ludzie nie znający korzystać ze śmiechu, nie mający w sobie radości. Jakkolwiek po jakimś czasie okazuje się, że jedna, druga postać rozpoczynają się spontanicznie śmiać, co przenosi się na innych. Cała grupa rozpoczyna, o dziwo, czuć się coraz prawidłowiej w tym co robi oraz w swoim towarzystwie. Stąd już tylko krok, do łącznych rozmów, otworzenia się na innych, opowiadania dowcipów, żartowania. Tylko krok do bardziej profesjonalnego stanu ducha oraz zdrowia.

Dodaj komentarz