Home Zdrowie i UrodaSztuczne rzęsy: jak je wybrać i jak je pielęgnować
Sztuczne rzęsy: jak je wybrać i jak je pielęgnować

Sztuczne rzęsy: jak je wybrać i jak je pielęgnować

Nie da się odmówić mocy dobrego makijażu, a przede wszystkim tego, jak w każdej produkcji można zrezygnować ze sztucznych rzęs, czy to w codziennym looku, czy w bardziej wyrafinowanym, takim jak party looki, ballady.Wreszcie sztuczne rzęsy stały się już nieodzowne w przypadku, a ulubieńcy obecnego makijażu bez wątpienia są świetnym źródłem do otwarcia i podkreślenia spojrzenia. Ale czy wiesz, który model jest dla Ciebie najlepszy?

Tak więc dzisiaj nawet ci, którzy trochę niechętnie korzystali z tej funkcji, zrozumieli już, że sztuczne rzęsy bardzo dużo dodają do makijażu, które służą do powiększenia i rozświetlenia oczu, jednak nie chodzi tylko o wyjście i zakup pierwszej pary. w rzeczywistości istnieją już sztuczne rzęsy o różnych rozmiarach i kształtach, które zapewniają różne poziomy objętości i wydłużenia.

Jak możesz sobie wyobrazić, pełniejsze sztuczne rzęsy tworzą efektowny i efektowny wygląd, a te bardziej rozstawione, z długimi i cienkimi pasmami, dają bardziej naturalny efekt, ale mają też wersje tuftowane, które sklejane jedna po drugiej pozwalają aby uzyskać pożądany efekt – podkreślenie np. tylko zewnętrznego kącika oczu – lub wypełnienie ewentualnych braków. Jednak wskazówką jest inwestowanie w modele, które respektują naturalny kształt rzęs, dzięki czemu włosy będą krótsze w wewnętrznym kąciku i dłuższe w zewnętrznym, unikając sztucznego efektu.

Wskazówki dotyczące używania sztucznych rzęs

Ważne jest to, że sztuczne lub sztuczne rzęsy mają dokładną szerokość oczu. Jeśli staną się mniejsze lub większe, będą wyglądać zbyt sztucznie. Ważna wskazówka, dla tych, którzy nie znają się na rzęsach i nie czują się bezpiecznie nakładając całe rzęsy, przetnij je na pół i przymocuj tylko dłuższą połówkę w zewnętrznym kąciku oczu.

Wreszcie, sztuczne rzęsy muszą znajdować się bardzo blisko korzenia naturalnych włosków, a użyty klej musi być dobrej jakości, aby szybko wysychać, nie spływać i dobrze się trzymać, nie tracąc przy tym swojej zdolności do szybkiego utrzymywania.

Przy usuwaniu sztucznych rzęs

Okej, kołysałeś sztuczne rzęsy, a on stał się nawet twoim przyjacielem z dzieciństwa, noc się skończyła, ale należy zachować ostrożność podczas ich usuwania, więc nie wychodź po prostu wyrywać lub ciągnąć sztuczne rzęsy, bez litości i litości, ponieważ to może, w oprócz tego, że je uszkadzają, uniemożliwiają ponowne ich użycie, dodatkowo uszkadzają skórę powieki, a nawet wyrywają prawdziwe włoski, dlatego tak ważny jest wybór dobrej jakości kleju na bazie wody (np. :Duo) . zdrowie i uroda – informacje 

  1. Weź elastyczny pręcik i zanurz go w płynie do demakijażu, odpowiednim dla okolic oczu, i bardzo ostrożnie przesuwaj w górę i w dół nasada sztucznych rzęs tak, aby klej łatwo spłynął i można było je wyciągnąć bez napinając je i uszkadzając, zacznij od zewnętrznej krawędzi, u nasady, powoli ciągnąc.

Zobacz też: Dlaczego stosowanie demakijażu jest tak ważne?

  1. Jeśli chcesz ponownie użyć sztucznych rzęs, usuń nadmiar kleju i nałożone na nie warstwy tuszu do rzęs, a następnie spłucz je wodą i użyj grzebienia do brwi, aby lepiej rozdzielić włoski. Następnie odłóż je do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, na chusteczce lub ręczniku i dopiero wtedy przechowuj w oryginalnym opakowaniu.

Zobacz też: Makijaż dla rudych: porady i wskazówki

Dobra, teraz, kiedy już wiesz, jak właściwie pielęgnować sztuczne rzęsy, zobaczysz, jak bez problemu możesz je ponownie wykorzystać, w zależności od jakości materiału, nawet dwanaście razy.Jeśli lubisz makijaż i chcesz nauczyć się technik od znanych wizażystów, polecam wzięcie udziału w profesjonalnym kursie makijażu online za jedyne 39,90 BRL.

Przeciwko

Tworzenie rzęs zdecydowanie nie jest zalecane w domu, ponieważ muszą to robić wysoko wykwalifikowani rzemieślnicy. Nawiasem mówiąc, nie wszystkie rzęsy pasują. Zabieg ten jest przeciwwskazany u osób z alergią lub zapaleniem spojówek. Nie można również używać sztucznych rzęs dla dziewczynek o słabych rzęsach.

Jak usunąć rzęsy?

Jeśli nie ma czasu na zabieg taki jak depilacja w salonie, możesz spróbować zrobić to sam. Surowo zabrania się wyciągania sztucznych rzęs. Doprowadzi to do utraty naturalnych rzęs. Lepiej kupić specjalne narzędzie. Jeśli nie istnieje, możesz użyć oleju rycynowego lub oleju łopianowego.

W takim przypadku olejek należy nałożyć na rzęsy, pozostawić na 5-10 minut, a następnie spłukać. Na noc możesz nasmarować rzęsy dowolnym odżywczym olejkiem.Aby usunąć rzęsy, które minęły bez problemów, możesz użyć tłustego kremu, nałożonego na linię utrwalania sztucznych rzęs.Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz spróbować odklejenia – płynu, aby zniszczyć kompozycję kleju.

Termin „serwis” rzęs

Ile „serwować” rzęs, których zdjęcie machają fashionistki, zależy od tego, jak dobrze przez cały ten czas dbała o własne oczy. Zazwyczaj ten okres wynosi około 3-4 tygodni. Oczywiście w tym czasie musisz dokonać korekty, która pozwoli na obszary „podremontirovat”, które wymagają uwagi. Między rzęsami oczy potrzebują odpoczynku np. 2-3 tygodnie. W tym czasie naturalne rzęsy będą mogły „nabrać siły”.

Dodaj komentarz