Home Zdrowie i UrodaW jaki sposób zadbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego
W jaki sposób zadbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego

W jaki sposób zadbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki pomocą dla każdego

Czyszczenie szczoteczką elektryczną już dawno przestało być oznaką gnuśności i bezprzedmiotowego luksusu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, iż czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o dużo efektywniejsze od sztampowych form dbania o higienę jamy ustnej. Newralgicznym argumentem, który przemawia na pożytek szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona kilka tysięcy ruchów na minutę. Standardowa szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby zdobyć taki sam rezultat stereotypową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, należy ażeby było szczotkować przez kilkanaście minut. Szybsze obroty powodują poprawniejsze usuwanie kamienia nazębnego, a też resztek jedzenia. Porządniej walczą również ze zmorą białych zębów, innymi słowy osadem z papierosów i kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma okazję używać każdy. Jeśli niemniej jednak mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat lub ewentualnie korony, przed zakupem najpoprawniej poradzić się dentysty. Pomoże nam dopasować właściwą szczoteczkę do naszych wymogów. Dbanie o higienę jamy ustnej potrzebuje konsekwencji oraz przestrzegania paru podstawowych wskazówek. Jednoznaczną rudymentem jest mycie zębów po każdym posiłku – tu pomoże oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a również regularne przeglądy stworzonego przez nas stanu uzębienia u dentysty. Ważnym czynnikiem jest wybór rodzaju szczoteczki oraz sposób szczotkowania. Zbyt twarda szczoteczka oraz nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów oraz nadwrażliwości. Są to niesłychanie niemiłe przypadłości.

Oddziałują o wiele na komfort jedzenia oraz spożywania płynów, przede wszystkim zanadto gorących bądź też nazbyt zimnych. Jeżeli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtenczas najlepszym rozwiązaniem problemu będzie szczoteczka elektryczna. Gros dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak więc znika niebezpieczeństwo, że nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym aktualnie na rynku większość szczoteczek elektrycznych jest wyekwipowana w dwustopniową regulację nacisku. Jeśli mamy delikatne zęby, wtedy wybieramy pomniejszy nacisk.

Dodaj komentarz