Home Dom i OgródW jakim miejscu kupić firany?
W jakim miejscu kupić firany?

W jakim miejscu kupić firany?

Wizyta w punkcie sprzedaży z firanami oraz zasłonami ma prawo być prawdziwą estetyczną ucztą dla osób interesujących się urządzaniem wnętrz i poszukującymi inspiracji. Większa część wystaw w salonach jest niezwykle rzetelnie i stylowo dopracowana. Nic ekstrawaganckiego, na firanki ułożone na półkach i złożone w sposób uniemożliwiający podziwianie ich uroku, konsumenci po prostu nie zwróciliby uwagi. Towar musi być zaprezentowany w kompletnej okazałości, żeby wolno było docenić fantazje producenta, a przy okazji poćwiczyć fantazję, próbując w myślach dostosować firanki do własnego mieszkania. Nie ma z tym zwykle trudności, ponieważ ekspozycje mają charakter wydzielonych pomieszczeń, wobec tego od razu widać, jaki wzór przyzwoiciej będzie pasować do salonu, który do kuchni, a jaki do pokoju dziecięcego.

Można również podejrzeć akcesoria, takie jak karnisze, żabki do przypinania oraz inne sposoby uchwytów firanek czy ich dekorowania pobocznymi wstążkami lub ewentualnie opaskami – polecamy firanka. Spacer po świecie firan może potrwać długo, bowiem nieraz trudno oderwać wzrok od ślicznych wzorów. W trakcie kupowania firanek trzeba w pierwszej kolejności całkowicie wymierzyć wysokość pokoju. Nieraz konsumenci sklepów z firanami o tym zapominają oraz kłopot gotowy. Źle dobrane pod względem długości firanki nie będą wyglądały dobrze. Nadmiernie krótkie mogą zepsuć całą koncepcję estetyczną.

Także zbyt długie mogą przysporzyć niezadowolenia. Po co w takim razie fundować sobie niepotrzebny stres, skoro wolno temu zapobiec? Nie zawsze się to jednak udaje i dopiero w domu okazuje się, że świeżo nabyte firanki, jakie miały stanowić ozdobę pokoju, są o kilka centymetrów za długie. Jest na to parę rad. Można powrócić do sklepu i poprosić o ich przycięcie oraz jest to rozwiązanie preferowane przez kontrahentów. Samodzielne obcinanie nigdy nie będzie tak precyzyjne, jak dokonane za pomocą specjalnych nożyc. Można jednakże wykorzystać nadmiar długości jako pozytyw oraz nieco inaczej zawiesić firanki. Zawijając górny brzeg tuż przy karniszu można zdobyć ładny, chociaż niezamierzony rezultat falbanki, który może prezentować się w samej rzeczy urokliwie.

Dodaj komentarz