Home ZakupyWózek i fotelik – bazowe gadżety dla potomków
Wózek i fotelik – bazowe gadżety dla potomków

Wózek i fotelik – bazowe gadżety dla potomków

Kiedy dziecko nadchodzi na świat, rodzice są w większości wypadków niesłychanie przejęci. Kupują bezlik rzeczy, by ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda co poniektórzy przesadzają z zakupami i pozyskują zanadto wiele niepotrzebnych rzeczy, jednak z drugiej prawdą jest, iż dziecko, pomimo iż takie malutkie, de facto wielu rzeczy pragnie.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najważniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek oraz szczególnych pokarmów, potrzebne wydaje się kupno wózka oraz fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jakkolwiek oraz do kołysania, bujania malucha do snu. Foteliki dziecięce to natomiast obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeżeli jeździ w nim dziecko, jakie nie ukończyło dwunastego roku życia oraz nie przekracza 150 cm. Wzrostu – wypróbuj fotelik samochodowy britax romer. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, jesteśmy w stanie zostać ukarani mandatem. Niemniej jednak nie to jest pewno najważniejsze – foteliki samochodowe najzwyczajniej w świecie gwarantują dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym na pewno nie warto oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei niezwykle złożony temat.

Wybierając dobry wózek musimy wziąć pod uwagę wielkość i wiek dziecka, jednak także i nasz prywatny styl życia. Jeżeli mamy drobne mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro i w szeregu przypadków podróżujemy-wózek składany będzie idealny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w jakich jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w jakich mogą siedzieć. Mimo to sam wózek to nie wszystko, na rynku wolno dostać wiele akcesoriów. Czy są one potrzebne, decyduje sam rodzic. Tak w następstwie tego przed deszczem i nazbyt ostrym słońce może ochronić szczególna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na kompletny wózek, nie zezwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, możemy założyć także moskitierę. Na pewno przyda się także bagażnik, w którym wolno schować pieluszki i butelkę, kiedy wybieramy się na spacer.

Dodaj komentarz