Home Rozrywka i HobbyZ jakiego powodu lubimy oglądać filmy?
Z jakiego powodu lubimy oglądać filmy?

Z jakiego powodu lubimy oglądać filmy?

Od czasu do czasu uwielbiamy usiąść przed szklanym ekranem oraz obejrzeć interesujący nas film. Twierdzimy, iż pozwala nam to oderwać się od codziennych spraw, problemów i pozbyć się stresów. Z jakiej przyczyny tak jest? Przede wszystkim, kiedy tak właściwie oglądamy jakiś film skupiamy się na nim, na jego fabule. Na czas jego trwania przenosimy się do filmowej rzeczywistości oraz intrygują nas w zasadzie losy bohaterów, ich sprawy, radości oraz zmartwienia.

Bywa, że tak wczuwamy się w fabułę, że kiedy tak właściwie bohatera filmowego spotyka coś ułomnego jesteśmy zasmuceni, a kiedy z kolei przydarza mu się coś pożądanego cieszymy się z tego. To może nieco zadziwiać, iż aż tak potrafimy oddalić się od tego co nas otacza, od rzeczywistości, osobistego życia i skupić się na historii opisywanej w danym filmie. Wydaje się, iż w pewnych momentach każdy z nas powinien nieco zapomnieć o sobie samym, o swoich sprawach. To powoduje, iż odprężamy się. Poza tym, kiedy tak właściwie oglądamy komedię, śmiejemy się, a to niesłychanie opłacalnie wpływa na nas. Nawet jeżeli wiele osób sądzi, że komedie są mało ambitne, a w wielu przypadkach ich zakończenie jesteśmy w stanie już przewidzieć na samym początku.

Istotne jednak, by zrelaksować się, nie zawsze trzeba decydować się na niezmiernie ambitne produkcje, czy na okropne filmy, po których wielu z nas boi się wyjść z własnego pokoju – więcej na filmy komediowe 2020. Wydaje się, iż większość mężczyzn nie ubóstwia oglądać komedii romantycznych i że ten typ filmów stworzony jest głównie dla kobiet. Panowie tudzież odważnie ochoczo oglądają filmy sensacyjne, czy horrory. Pewnie są różne tego powody. Nie chodzi o to, iż kobiety są znacznie bardziej romantyczne, a raczej o to, iż mają trochę inną wrażliwość. Historie miłosne, perypetie bohaterów, jacy wreszcie tworzą udaną oraz szczęśliwą parę to coś co interesuje panie. Może wynika to z tego, że marzą one o obszernej miłości, o spotkaniu wymarzonego partnera? A może najzwyczajniej w świecie takie filmy dają im nadzieję, na spotkanie ponadprzeciętnej osoby?

Oczywiście film to fikcja, niemniej jednak od czasu do czasu kobiety ubóstwiają w miarodajnym sensie pocieszać się oraz mówić sobie, że skoro bohaterka w filmie nareszcie zakochała się z wzajemnością, to oraz im się to uda. Komedie romantyczne mają swoje walory, dostarczają śmiechu, są takie „lekkie” oraz co istotne zawsze kończą się szczęśliwie.

Dodaj komentarz