Home Zdrowie i UrodaZalety konsekwentnego stosowania preparatu Miralash
Zalety konsekwentnego stosowania preparatu Miralash

Zalety konsekwentnego stosowania preparatu Miralash

Jeśli chodzi o skuteczność, Miralash okazał się doskonałym produktem zapewniającym mocniejsze i szybciej rosnące rzęsy. Oczy będą wyglądać bardziej intensywnie dzięki zagęszczeniu rzęs. Łatwość stosowania jest kolejną zaletą serum Miralash, podobnie jak fakt, że widoczne rezultaty uzyskuje się w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia stosowania.

Podsumowując, korzyści i zalety ukierunkowanego i konsekwentnego stosowania preparatu Miralash są liczne:

 • Mocniejsze, grubsze rzęsy i bardziej intensywne spojrzenie
 • Przeciwdziała wypadaniu włosów
 • Produkt bezpieczny
 • Udowodniona skuteczność
 • Łatwość użytkowania
 • Brak efektów ubocznych

Czy można mieć dłuższe rzęsy?

 • Jak długo rosną rzęsy?
 • Co należy stosować, aby rzęsy rosły?
 • Inne środki zaradcze na porost rzęs

Rzęsy to włoski rosnące na brzegu powiek: ich główną funkcją jest ochrona oczu przed zanieczyszczeniami, stanowiąc ostrzeżenie w przypadku zbliżenia się do oka ciała obcego, takiego jak kurz lub mały owad, co powoduje odruchowe zamknięcie oka.

W dziedzinie estetyki długie rzęsy są oznaką wielkiej kobiecości, dlatego tusz do rzęs jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów do makijażu, a niektóre kobiety uciekają się do przedłużania rzęs. Ale czy istnieje sposób na wydłużenie rzęs za pomocą naturalnych środków? Przekonajmy się o tym razem.

Jak długo rosną rzęsy?

Rzęsy, podobnie jak włosy, mają normy wzrostu. Ponadto rzęsy mają tendencję do osłabiania się z upływem czasu.Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które obiecują wzmocnić lub pogrubić rzęsy, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze lub używać produktów naturalnych, możesz przygotować w domu kilka bardzo prostych przepisów, które dogłębnie odżywią rzęsy.

Zdrowie i długość rzęs są uwarunkowane genetycznie, ale jak już wspomniano, istnieją proste, naturalne środki, które stymulują ich wzrost.

Co należy stosować, aby rzęsy rosły?

Aby pobudzić wzrost rzęs, można stosować:

 • Witamina H
 • Antyoksydanty
 • Oliwa z oliwek

Witamina H (biotyna) wspomaga wzrost włosów, a także pomaga je wzmocnić. Ten pierwiastek ma takie same właściwości zarówno na włosach, jak i na rzęsach. Witamina ta jest łatwo dostępna zarówno w niektórych produktach spożywczych, jak i w licznych produktach kosmetycznych dostępnych na rynku. Jest rozpuszczalny i można go znaleźć w takich produktach, jak migdały, banany i pełnoziarniste płatki śniadaniowe.

Z kolei przeciwutleniacze obejmują witaminy C i E, które są ważne dla wzrostu włosów. Niedobór witaminy C może prowadzić do szczególnie suchej skóry głowy i włosów. W rzeczywistości witamina C może zapobiegać uszkodzeniom rzęs, wspomagając naturalne procesy gojenia i naprawy rzęs i włosów.

Z kolei witamina E poprawia krążenie krwi.

To szczególne działanie może również pomóc skórze głowy i włosom. Witaminy te można znaleźć w owocach cytrusowych i zielonych warzywach liściastych.Oliwa z oliwek jest znana nie tylko jako produkt spożywczy, ale także ze względu na wiele korzystnych właściwości w dziedzinie kosmetyki.

W rzeczywistości oliwa z oliwek ma wiele zastosowań, przede wszystkim ze względu na swoje niezwykle nawilżające właściwości.

Oprócz oliwy z oliwek bardzo popularny stał się również olejek rycynowy: wklepywanie co wieczór niewielkiej ilości tego olejku od nasady rzęs wzdłuż całej ich długości wspomaga ich wzrost oraz sprawia, że rzęsy stają się grubsze i mocniejsze. zobacz tutaj

Olej rycynowy jest pozyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno rośliny o nazwie Ricinus communis. Roślina ta pochodzi z obszarów tropikalnych, ale jest bardzo rozpowszechniona w Indiach, gdzie olej rycynowy jest produkowany w większych ilościach. Wreszcie, oliwa z oliwek może być stosowana do zmiękczania rzęs, podobnie jak odżywka do rzęs.

Inne środki zaradcze na porost rzęs

Trzy środki wymienione powyżej są prawdopodobnie jednymi z najczęstszych i najczęściej stosowanych, aby rzęsy rosły, ale nie jedynymi.Na przykład olej rycynowy ma wiele właściwości. Może być stosowany na blizny, dzięki czemu bledną one w krótszym czasie. Dr Roberto Saccozzi, specjalista chirurgii ogólnej, sugeruje w przypadku głębokiej blizny: „Masuj bliznę pachnącym olejkiem rycynowym”.

 • Innym olejem o doskonałych właściwościach jest olej Emu, który w przeciwieństwie do oliwy z oliwek i oleju rycynowego jest mniej znany.
 • Olej ten pochodzi z Australii, a jego nazwa pochodzi od ptaka o nazwie Emu.
 • Olej jest wytwarzany z tłuszczu tego zwierzęcia i jest stosowany od setek lat ze względu na swoje dobroczynne działanie na skórę.

Jest również uważany za silny naturalny środek przeciwzapalny, ponieważ może zmniejszać stan zapalny. Nakrapiany na rzęsy olejek emu stymuluje ich wzrost i sprawia, że stają się grubsze i dłuższe. Aby nanieść olejek na rzęsy, zaleca się użycie wacika lub patyczka kosmetycznego. Olej emu stosuje się również na skórę głowy: jest on uważany za doskonały środek przeciw wypadaniu włosów.

Wazelina może być również stosowana do rzęs. Ta alternatywna metoda leczenia daje takie same rezultaty jak oliwa z oliwek i olej rycynowy. Wazelina może zatem sprawić, że rzęsy będą mocne, gęste i będą rosły. Przed pójściem spać wystarczy nanieść niewielką ilość produktu, zaczynając od podstawy rzęs i kontynuując na całej ich długości. Można też zastosować wazelinę, pozostawić ją na około 15 minut, a następnie spłukać.

Podstawą dobrego samopoczucia fizycznego jest właściwa i zrównoważona dieta. Odżywianie może mieć wpływ na cały organizm. Stosowanie zdrowej diety, zawierającej odpowiednią ilość białka i witamin, pomaga zarówno włosom, jak i rzęsom rosnąć w zdrowy i naturalny sposób. Niektóre przydatne w tym celu produkty spożywcze to:

 • Ryby
 • Jaja
 • Fasola
 • Jogurt

Dodaj komentarz