Home ZakupyZdrowy i uspokajający sen – zdecyduj się na jedwab
Zdrowy i uspokajający sen – zdecyduj się na jedwab

Zdrowy i uspokajający sen – zdecyduj się na jedwab

Generalnie rzecz pobierając wełna ma dwie kluczowe właściwości- zimą ociepla nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera przesadnie do ciała śpiącej osoby, co zapobiega niedobrej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, albowiem warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel aksamitna to również wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Samoistna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Na dodatek po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to znacząca funkcja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niewielu z nas jednakże zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie także, że niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić stworzony przez nas sen w symptomatyczny sposób. Pomocnym plusem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie pozwala, aby zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Często okazuje się znakomitym rozwiązaniem dla alergików, bo zabija wszystkie drobnoustroje i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za alergie skórne i kłopoty powiązane z układem oddechowym. Zapobiega poważnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj jedwabna poszewka – 50×70 niweluje też destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne jakiegokolwiek ludzkiego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, wyklucza nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające na ogół do istotnych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W przypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny po największej części za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, funkcjonuje profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm.

Dodaj komentarz